בדיקת איתור נזילות מים: איך זה עובד

חשבון המים מנופח מהרגיל? הקירות מתקלפים? סובלים מעובש או טחב בתקרה? כנראה שאתם מתמודדים עם נזילת מים. שיטה מתקדמת לאיתור הנזילה עשויה לחסוך לכם את כאב הראש ולפתור את המצוקה ללא דופי

כתמי רטיבות או נזילות מים הן מטרד שכיח בדירות ובתים רבים. על מנת להתמודד עם המצוקה ולהימנע מנזק משמעותי לרכוש, יש לפעול בהקדם על מנת לאתר את מקור הנזילה ללא דיחוי. קריאה לבעל מקצוע מוסמך היא הפתרון ההכרחי שעשוי להקל עליכם את המלאכה, בדגש על קיצור עוגמת הנפש עד כמה שניתן, תוך איתור ממוקד של מקור הנזילה ותיקונה.

זיהוי הנזילה – צעד הכרחי 

בטרם אנו פונים אל בעל המקצוע הרלוונטי אשר יגאל אותנו מייסורינו, עלינו להכיר אילו מאפיינים עשויים להעיד כי אנו אכן מתמודדים עם רטיבות או נזילת מים במרחב המגורים הביתי. בין הסימנים הבולטים בהם אנו צפויים להיתקל, ניתן לציין קירות מתקלפים (כולל התנפחויות, בדגש על אזור הפאנלים והתקרה), עובש או טחב בקירות, כתמי רטיבות ועד למים המופיעים במפתיע באופן בלתי רצוני בתקרה/קירות. 

אחת השגיאות המוכרות שנוטים לבצע בעלי המקצוע השונים או אלו שמנסים להתמודד עם הרטיבות בעצמם, היא טיפול ישיר באחד המאפיינים החיצוניים המוזכרים דלעיל. אלא שבפועל עבודה זה הינה לשווא, שכן ללא איתור מקור הרטיבות, אותו סימן עלול לשוב פעם אחר פעם ולהותיר אותנו מתוסכלים.

בדיקה ששווה זהב: מאתרים את נזילת המים בקלות

אחרי שזיהינו את אחד התסמינים המעידים כי אנו סובלים מנזילת מים, הגיע הזמן לגשת לעבודה. פנייה לבעל מקצוע איכותי תהיה כאמור הצעד הנחוץ, שכן כיום ישנן מספר בדיקות מקדימות המאפשרות לאתר את נזילת המים בצורה איכותית ומהירה, מבלי לשבור את הראש ולקרוע את הכיס. 

בדיקות איתור נזילות מים מתבצעות בשנים האחרונות בעזרת ציוד טכנולוגי חדיש, לרבות מצלמה תרמית, ציוד אלקטרו-מגנטי, מדי לחץ או ציוד אלקטרו אקוסטי ועוד מכשירים מתקדמים אחרים. אלו מאפשרים לסרוק את הקירות החיצוניים והפנימיים, כמו גם את התקרה והמרצפות, בצורה רחבה ומבלי לפספס ולו נקודה אחת.

השיטה הפופולארית ביותר מבין האופציות המוזכרות היא בדיקת איתור נזילת מים בעזרת מצלמה תרמית, שמשמעותה בדיקה מקיפה של כל מקורות המים הגלויים הנמצאים בבית (ניאגרות ואסלות, כיורים, ברזים וכיוצ"ב). במידה והבדיקה לא מצאה כי מקור הנזילה קשור אליהם, סביר להניח כי מדובר בנזילה פנימית ונסתרת שמקורה מתחת למרצפות או בקירות. 

המצלמה התרמית פועלת באמצעות טכנולוגיית אינפרא אדום, אשר ביכולתה לזהות את הפרשי הטמפרטורות בין האזורים השונים, וכך לאתר את נזילת המים בצורה יעילה וממוקדת.

עם סיום הבדיקה, תקבלו דו"ח איתור נזילות מקיף הכולל פירוט של כל הממצאים והמסקנות, שלאחריו תוכלו לקבל החלטות כיצד לטפל בנזילה. ראוי לציין כי דו"ח זה הינו אסמכתא חשובה בה ניתן להשתמש מול חברת הביטוח, לצורך מימון או סבסוד של עבודת התיקון (במידה וקיים כיסוי ביטוחי מתאים).

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב