בעיות איטום

כאשר מדברים על זיהוי איטום לקוי במבנים ובדירות זה נשמע כמונח מאוד מקצועי, מסוג הדברים שרק מהנדס יכול לטפל בהם.

ובכן, יש דרכים מאוד פשוטות לזהות בעיות של איטום בדירות ובמבנים שמשמשים אותנו בשגרת היום יום.

תיקונם של הליקויים הללו יכול להיות ממש פשוט בעזרתו ומיומנותו של מומחה מקצועי.

כאשר מדברים על ליקויים באיטום המשמעות העיקרית של כך היא חדירה של מים לדירה או למבנה.

כל אדם יכול להסתכל על התקרה או על הקיר ולזהות בעצמו שישנו כתם רטיבות, טיח או צבע מתקלפים, מראה של עובש, ריח של טחב וכדומה.

מה שאמור להדליק סימני אזהרה ברורים, אם יש כתמי רטיבות נראים לעין –יש בעיה חמורה שצריך לטפל בה ויפה שעה קודם.

פתרון בעיות איטום
פתרון איטום לקוי – עובש

הליקויים הנפוצים ביותר ושיטות מומלצות לתיקון היום

  • רטיבות בתקרה – סביר להניח שבדירה שתחת הגג בה התגלו סימני רטיבות בתקרה יש בעיה באיטום הגג. יש לקרוא מיידית למומחים לאיטום גגות שיאבחנו את הבעיה ויציגו פתרון.
    בדירה תחת מרפסת מרוצפת של השכנים מלמעלה, יש ליידע את הדיירים בעלי המרפסת ולדרוש מהם לתקן את הבעייה ולתקן את הליקוי.
    בדירה שאיננה תחת גג או מרפסת אלא תחת דירה אחרת – רוב הסיכויים שהליקוי של נזילת המים הוא בדירה העליונה ויש ליידע מיד את הדיירים ולבקש שיתקנו את הליקוי מהר ואף יספקו פתרון לתיקון הנזק שנגרם לדירה התחתונה.
  • רטיבות בקיר – כאשר מופיעים כתמים של רטיבות על הקיר זוהי הוכחה לכך שבחיפוי החיצוני של המבנה יש איטום לקוי, אך לפעמים הליקויים עלולים לנבוע גם מאיטום לקוי של הגג וכן הלאה עם דירה מתחת למרפסת מרוצפת. יש לקרוא מיידית לאיש מקצוע מחברה רצינית ואמינה שמבצעת איטום קירות חיצוניים בכדי שהוא ייאבחן את מקור הבעיה ויציע את הפתרון היעיל ביותר.
  • רטיבות מהחלון – בחורף, בעונת הגשמים בעיקר ,מתגלים כתמי רטיבות ליד או מתחת לחלון, יש לבדוק ראשית אם החלון בנוי היטב והינו אטום לגשם. חלונות אשר אינם נסגרים טוב ובכך יוצרים חדירה של מים יש כמובן להחליף במיידי. אם החלון בנוי כהלכה, יש לבדוק בזמן כגשם את ארגז התריס שמעליו ולראות אם שם מקור הבעיה. אם האבחנה איננה ברורה או הפתרון אינו נראה לעין, יש כמובן להזמין איש מקצוע ומנוסה בפתרון איטום לקוי, שיבחן מהי הבעיה.
  • כתמי עובש על הרצפה – בדירות צמודות קרקע או בדירות שתחתן יש חלל כמו קומת חניה למשל, מופיעים לעיתים כתמי עובש על הרצפה, מה שיכול להעיד על איטום לקוי של הרצפה לבין החלל מתחתיה או מן הקרקע. יש להזמין מומחה שיבחון את הבעיה ויציע את הפתרון.

על בעיות איטום לא מתפשרים – חברת בדק טכנולוגיות

פתרון בעיות איטום הוא נושא רציני וחשוב מאוד מכיוון שאף אחד לא רוצה לסבול את כל הנזק הפיזי והכלכלי הכרוך בעניין.

איטום הוא נושא שאינו נתון להתפשרות, כולנו רוצים לשפר את אורח החיים שלנו בצורה הטובה ביותר, ללא בזבוז זמן וכסף. לכן כשבוחרים באנשי מקצוע יש לבחור את אנשי המקצוע המיומנים והוותיקים ביותר לשם ביצוע העבודה.

בדיוק לשם כך בוחרים במקצוענים ומומחים בפתרון בעיות איטום, בוחרים בדק טכנולוגיות.

אולי יעניין אתכם לקרוא על – איתור נזילות מים בבית

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב