איתור נזילות בגז

הליך איתור נזילות מים בגז היא השיטה הכי חדשנית ומתקדמת שישנה היום בשוק. מדובר בשיטה יעילה ביותר וזאת מפני שבזכותה אפשר לגלות ולאתר את נזילות המים ללא הריסת שום דבר בדרך. בזכות השיטה לאיתור נזילות בעזרת גז, אין צורך לקדוח ולשבור חלקי בטון ולא להרוס שום חדר בביתכם על מנת לגלות את הנזילה. בגלל הסיבה הזו יותר אנשים בוחרים היום להזמין מומחים אשר משתמשים בטכניקה הזו.

איך עובדת שיטת איתור נזילות מים בגז?

איתור נזילות בעזרת גז מתבצעת על ידי חברה מקצועית, מוסמכת וציוד מתאים. הבדיקה מתבצעת בבית הלקוח ואין צורך בהכנות מיוחדות לקראת הבדיקה. השלב הראשוני של הבדיקה כולל הזרמת גז ירוק אל תוך הצנרת של הבית שלכם. הגז אינו רעיל או נפיץ ואף מאושר לשימוש באיתור נזילות לפי תקנים גבוהים ביחס לבטיחות. הגז המוזרם אל הצנרת הביתית שלכם מכיל תערובת של 95% חנקן ו5% מימן.

לאחר הזרמת הגז הירוק מגיע שלב שני של איתור נזילות בגז שבו החברה המומחית נעזרת במחשב מיוחד שמחובר לחיישן (סנסור) רגיש מטרם עת שביכולתו לזהות ולקלוט את ריח הגז. משום שהגז קל מהאוויר הוא יבעבע על פני שטח המים ועל ידי כך הוא יהווה סממן מדויק על מיקום הנקודות בהן קיימת דליפה של מים ונזילות.

איתור נזילות מים בעזרת גז – יתרונות רבים לה

איתור נזילות בגז
איתור נזילות בעזרת גז – איך זה מתבצע?

בעזרת בדיקת איתור נזילות מים בעזרת גז אפשר לאתר כל סוג של נזילה, אפילו מינורית ביותר מבלי לבצע פעולות של הרמת רצפות ושבירת קירות, ובכך לא נגרם שום נזק לנכס ואין פגיעה באורח החיים של הדיירים, אין בזבוז זמן ואין בזבוז של כסף. ישנן עוד שיטות לאיתור דליפות ללא צורך בחשיפה של הצנרת, אך לשיטת איתור הדליפה באמצעות גז יש יתרון עליהם במספר מצבים שיש לציין:

 • שיטת איתור נזילות מים בגז הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר גם למצבים שבהם מקור הנזילות נובע מבעיות בצנרת המונחת עמוק מאחורי קירות כפולים שאף שיטה לא תוכל לאתר זאת.
 • שיטת איתור נזילות בעזרת גז לא נועדה רק לצנרת הביתית, אלא גם לצנרת חיצונית הטמונה עמוק באדמה יותר מצנרת הבית ואליה השיטות השונות לעולם לא יגיעו.
 • בזמן החורף, כאשר טמפרטורות האוויר יורדות והמים הזורמים בצנרת הינם קרים יותר, לא ניתן תמיד להשתמש בשיטות המשתמשות בהפרש טמפרטורה לבדיקה, כגון איתור נזילות במצלמה טרמית, על מנת לזהות את דליפות המים. לעומת זאת, שיטת איתור נזילות בגז עושה את העבודה גם בימים קרים ולכן יותר משתמשים בה בחורף. קראו בהרחבה על בדיקת בית לפני החורף.

איתור ותיקון נזילות מים עושים רק עם בדק טכנולוגיות!

במידה ונתקלתם בנזילת מים בדירה, או שחשבון מים מנופח בצורה בלתי רגילה ואינכם יודעים היכן הנזילה, רצוי שתדעו כי יש פתרונות שונים לאיתור דליפות ונזילות מים אשר יכולים לפתור את בעיית הנזילה, איתור נזילות בגז הוא אחד מהם. חשוב שאת העבודה יעשה בעל מקצוע מיומן, אמין ואחראי.

חברת בדק טכנולוגיות מתמחה באיתור נזילות מים באמצעות הכלים החדשניים והיעילים ביותר. הידע מקצועי, שנות הניסיון, אלפי הלקוחות, מאפשרים לחברתנו לאתר נזילות בצורה הטובה והמקצועית ביותר, התקשרו היום לצוות המומחים שלנו!

איתור נזילות מים בעזרת גז

איתור נזילות מים בעזרת גז

איתור נזילות בגז היא עוד דרך אפקטיבית ויעילה במיוחד, לטיפול בבעיות רטיבות ונזילה בתשתיות וקירות הבית. חברת בדק טכנולוגיות, החברה הגדולה בישראל לאיתור בעיות של נזילה וסתימה בתשתיות המים והביוב בבית, מבצעת בדיקה מקיפה זו. אנחנו מצוידים בחיישני גז ייחודיים המסוגלים להגיע עד לעמקים הנמוכים ביותר בתשתיות הצנרת, דבר שמהווה יתרון משמעותי על פני איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית או מכשיר אלקטרו-אקוסטי. איתור נזילות באמצעות גז נעשות לרוב בחללים פתוחים כגון חצר או גינה ביתית.

כיצד מתבצע איתור נזילות בגז

בעוד שמצלמה תרמית מיועדת לבדיקה של רטיבות בתוך בתים, הרי שמכשור עם חיישני גז מיועד למקומות חיצוניים בהם טמפרטורת המים מושפעת פחות מתנאי המחייה בתוך הבית ויותר מתנאי מזג האוויר. בתהליך של איתור דליפה ונזילה במכשיר עם חיישן גז, ניתן לזהות את הנזילה בצורה די מדויקת אם מתבססים על דליפת הגז מתוך מערכת הצינורות.

 • ראשית, צריך לאתר את התוואי של הצנרת בבניין עם המכשיר המתאים.
 • אחר כך צריך לרוקן את המערכת ממים ומכניסים במקומם תערובת של גז הכוללת רוב של 95% חנקן, ומיעוט של 5% מימן.
 • אחרי שמכניסים את צבירי הגז לתוך המערכת, צריך לעבור דרך כל הצנרת באמצעות המכשיר המיוחד שאליו מחובר החיישן המשוכלל לאיתור הגז.
 • במקומות היעד בהם הצנרת סדוקה או שבורה, אנחנו נראה דליפת גז שהחיישן יזהה. דבר זה מאפשר לעלות על מקור הבעיה וכמובן לטפל בה בהקדם.
 • הזמן המוערך לכלל הבדיקה משתנה ומושפע מגורמים שונים, בהם אורך תוואי הצנרת, מורכבות ההסתעפויות של המערכת ותנאי השטח.

איתור נזילות בגז עושים רק אצל המומחים

אם יש לכם נזקי הצפה, רטיבות או נזילה בחצר ובגינה אתם תדעו אל מי לפנות. חברת בדק טכנולוגיות מחזיקה צוות מקצועי ומיומן לטיפול בבעיות כאלו ובעיות אחרות הקשורות לתחום הבינוי והבדיקה של מבנים. חברה זו הינה חברה גדולה וותיקה עם מוניטין שמגיע לכל חלקי הארץ. החברה מספקת בין היתר שירותי בדיקת רטיבות ונזילות בתוך הבית, שירותי בדק בית לקראת החורף, בדק בית כולל לפני רכישה של נכס ועוד מגוון שירותים נפלאים וכדאיים במחירים נוחים.

איתור נזילות מים בגז

צריכים איתור נזילות מים בגז? זוהי שיטה יעילה ואפקטיבית מאוד לצורך הטיפול בבעיות של נזילות ורטיבות בתשתיות המים בגינות ובחצרות. חברת בדק טכנולוגיות הינה מהחברות הגדולות והמובחרות בארץ המסוגלות לאתר ולטפל בכל סוג של סתימה או נזילה בתשתיות הביוב והמים הביתיות. ברשותנו צוות מקצועי ומיומן, המוסמך לביצוע בדיקות אלו עם המכשור והאבזור המתקדם ביותר. בין היתר אנחנו מאתרים נזקי נזילות באמצעות מכשיר הרגיש לקיום גז, איתו אפשר להגיע עד לעומק רב באדמה בתוך צנרות הביוב.

 

מה הם השלבים של איתור נזילות מים בגז

מצלמה תרמית, שעובדת באמצעות קרינת אינפרה-אדום, מיועדת בעיקר לבדיקת נזילות מים בחללים סגורים כמו בתים ובניינים. מכשירים עם חיישני גז לאיתור נזילות מים, לעומת זאת, מיועדים לאיתור באזורים פתוחים כמו חצרות וגינות. הסיבה לכך נעוצה באופי של טמפרטורת המים בחלל סגור המושפעת מהתנאים בבית, לעומת בחלל פתוח המושפע מתנאי מזג האוויר שבחוץ. שלבי איתור נזילות מים בגז הינם כדלהלן:

 • בהתחלה אנחנו צריכים למצוא את תוואי הצנרת של הבית עם מאתר הגז.
 • אחרי זה אנו מרוקנים את המערכת מכל המים, ובמקומם מכניסים תערובת גז המורכבת ברובה מחנקן ומיעוטה ממימן.
 • השלב הבא הוא להכניס את הגז אל תוך המערכת.
 • משחילים את המכשיר ועוברים דרך כל התעלות וההסתעפויות של הצינורות עם המכשיר בודק הגז.
 • אם קיים אזור סדוק או שבור בתוך הצינורות, אנחנו נזהה את זה על פי דליפת גז שהחיישן יאותת על קיומה.
 • שיעור זמן הבדיקה והאיתור יכול לקחת בין חצי שעה לכמה שעות, וזאת בהתאם לתנאי השטח ותנאי הצנרת .

 

האלופים בתחום איתור נזילות מים בגז

אם יש לכם בעיות של נזילות מים בחצר או בגינה, אתם כבר יודעים לאן לפנות, בדק טכנולוגיות מספקת סל שירותים גדול ומגוון בתחום בדיקות הבית מבחינת תשתיות מים וביוב. היא מספקת גם שירות של בדק בית יסודי לפני רכישה או לקראת תקופת החורף. יש לנו את כל האמצעים והכלים המשוכללים ביותר המסייעים לנו לאתר כל בעיה במהירות וביעילות. מה הפלא שאלפי ישראלים בוחרים בנו כצוות המקצועי ביותר לבעיות בתחום זה.

 

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב