בדיקה לאיתור רטיבות

בעיית הרטיבות במבנים נעשתה לנפוצה יתר על המידה בשנים האחרונות. בדרך כלל תהליך העיבוי מתרחש בעיקר בחדרי האמבטיה והמטבח אך לא רק שם. תופעת העיבוי בדירות מגורים או בבתים פרטיים מתאפיינת בהיווצרות רטיבות על גבי קירות הבית ותקרות הבית. בעיית הרטיבות לאו דווקא חייבת להיגרם כתוצאה מבעיה שקיימת אצלנו בדירה. ברוב הגורף של המקרים מדובר בבעיה שנובעת מנזילה אצל אחד השכנים או אפילו גג הנכס או בעיות איטום. כאשר בעיית הרטיבות מתרחשת אצלנו קל יותר לגשת ולטפל בה. אך כאשר הנזק נגרם כתוצאה מנזילה אצל השכנים, אין ספק שהתהליך מורכב יותר.

הגורמים העיקריים לבעיות רטיבות

וודאי אתם שואלים את עצמכם ממה יכולה להיגרם בעיית רטיבות בדירה שלנו? להלן הגורמים השונים להיווצרות בעיות רטיבות בנכסים:

  1. שימוש בחומרי גלם באיכות נמוכה.
  2. צנרת ישנה
  3. איטום שנעשה בצורה לא מקצועית לגג המבנה או לקירות החיצוניים.
  4. סדקים עמוקים 
  5. סטייה מהתכנון הראשוני של תוכנית הבנייה.  


בכל הגורמים הללו ניתן לטפל אך הדבר החשוב ביותר הוא לאתר את מקור הבעיה שמא הבעיה לא תחזור על עצמה. במידה ונטפל בבעיה רק באופן ״חיצוני״ סביר להניח שהבעיה תחזור על עצמה ובאופן חמור יותר. האתגר האמיתי הוא להבין מה הוא מקור הבעיה ומרגע שגילינו זאת קל לטפל בבעיה ולוודא שלא תשוב על עצמה. בזכות בדיקה לאיתור רטיבות והקדמה הטכנולוגית של ימינו קיימים כיום מכשירים טכנולוגיים שעוזרים באיתור וטיפול הבעיה במינימום נזקים כך שלא תצטרכו לפנות את הבית או לגרום לנזקים אחרים בזמן הטיפול בבעיה.

בדיקת איתור רטיבות

הדבר החשוב ביותר הוא בחירת איש המקצוע המתאים לטיפול בבעיה. אסור להתפשר על כך, ערכו בדיקה יסודית לפני בחירת איש המקצוע שלכם והתייעצו רק עם המומחים. זכרו, מדובר בבעיה שאתם רוצים לטפל בה במהירות המירבית כי כל עוד הבעיה קיימת היא ממשיכה להזיק מתחת לפני השטח ויכולה לפגוע בערך הכלכלי של הנכס באופן משמעותי.

חשיבותה של בדיקה לאיתור רטיבות מקיפה

בעל המקצוע המגיע אל הנכס שלנו יעזר במד רטיבות ובכך הוא יוכל לזהות את מקור הבעיה בלי לשבור את קירות המבנה או לגרום לכל נזק אחר במבנה שנלווה פעמים רבות לבדיקות הללו.

לסיכום, בעיות רטיבות קיימות ברוב המבנים של ימינו חדשים וישנים כאחד. הבעיה נגרמת בעקבות הגורמים שצוינו לפני כן. על מנת לטפל בבעיה ולפתור אותה יש לאתר את המקור. ככל שהבעיה נמשכת זמן רב יותר כך הנזק שהיא גורמת רב יותר והיא יכולה להוריד משמעותית מערכו של הנכס שלנו. 

בוחרים נכון – בוחרים בדק טק

הדבר החשוב ביותר בבדיקה לאיתור רטיבות הוא בחירת איש מקצוע בעל ניסיון ומוניטין אשר ידע לבצע את הבדיקה בצורה הטובה ביותר.

בדק טכנולוגיות הינה חברה המתמחה בבדיקה לאיתור רטיבות בעל מוניטין וניסיון של שנים רבות, בעל חוג לקוחות גדול המעיד על איכויותינו. אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-365-4990

צילום קווי ביוב