לטפל בבעיה מהשורש: צילום קווי ביוב בסיב אופטי

טכנולוגיית הסיב האופטי מאפשרת איתור מדויק של נזילות וליקויים מורכבים שמקורם במערכת האינסטלציה הביתית. היכרות עם השיטה האיכותית שמסוגלת להתמודד כהוגן מול כל צנרת

עד לפני שנים אחדות הנורמה הנהוגה בקרב אינסטלטורים ובעלי מקצוע המתמחים בטיפול בליקויים שמקורם בצנרת הביתית, הייתה לבצע שבירה ללא רחם של קירות ואריחים, בתקווה כי אכן כך יצליחו לאתר את הצינור הדולף. מיותר לציין כי מדובר בשיטה שאינה מבטיחה הצלחה, הגורמת בה בעת לנזק סביבתי, לרבות רעש קידוח מאסיבי ממנו סובלים הדיירים והשכנים, וכן בעלויות כספיות לא מבוטלות (כולל תיקון הקירות והאריחים).

ודאי תשמחו לדעת כי הימים הללו (ברוב המקרים) כבר חלפו מן העולם, כאשר טכנולוגיות וחידושים מרתקים הצליחו לייעל את תהליך איתור הנזילות ולהפוך אותו לפשוט ובעיקר ליעיל הרבה יותר. 

כאן נכנסת לתמונה שיטה מהפכנית הכוללת צילום של קווי ביוב באמצעות מצלמת סיב אופטי. מדובר למעשה במצלמה מתקדמת בעלת רזולוציות איכותיות המאפשרת לסרוק באופן מקיף את כל מערכת האינסטלציה הביתית, וזאת תוך פרק זמן קצר ומבלי לפגוע או לסכן את הצנרת. 

צילום קווי ביוב בסיבים אופטיים

צילום קווי ביוב בסיב אופטי – מה זה אומר?

מצלמות סיב אופטי מורכבות מסיבים גמישים וזעירים, נתון המסייע להן לחדור גם אל הצינורות הדקים ביותר. בדומה לשימוש במצלמה בתחומים אחרים, כמו רפואה ומדעים, גם כאן אנחנו שמים את מבטחנו על נפלאותיה של הטכנולוגיה, שבניגוד לעין בלתי מזוינת, מסוגלת לאתר את ליקויי הרטיבות או הנזילות בצורה איכותית של 360 מעלות, ובאופן איכותי לעומת כל שיטה אחרת שהייתה נהוגה עד היום (הנתונים מדברים על חיסכון של כ-60% מעלות תיקוני הצנרת, באמצעות שימוש בצילום קווי הביוב בסיב אופטי).

שיטת הצילום הייחודית נועדה לשרת מספר מטרות, לרבות חיפוש אחר סדקים או שברים שעלולים להתגלות במערכת הניקוז, איתור חסמים או גופים זרים בצנרת, ניתוקים שעלולים לפגום במערכת האינסטלציה ועד לבדיקת מרזבים שעלולים להיחסם.

עם סיום תהליך הצילום, מתקבלת תמונה צבעונית המנותחת באופן מדוקדק על ידי אנשי המקצוע. כל צבע מסמן הבדלי טמפרטורות, ודרכו ניתן לאתר את מקור הבעיה. 

חשוב להבהיר כי אין להתמהמה, אלא לפעול ללא דיחוי באם יש חשש לנזילה ולבצע בהקדם את הבדיקה המבוססת על מצלמת הסיב האופטי, שכן בינתיים חשבון המים עלול להאמיר ולהותיר אותנו עם תשלומים מנופחים שלא צורך.

על כל פנים, אין ספק כי שם המשחק כאן הוא איתור מוקדם ככל הניתן של הבעיה. בעזרת מצלמת הסיב האופטי, נצליח להקל על עצמנו מפני עבודה סיזיפית של קידוחים וחיפוש מתמשך אחר מקור הנזילה, וכן להימנע מהוצאה של אלפי שקלים הנדרשים לשם כך.

אז בפעם הבאה שאתם נתקלים בקיר סדוק או בתקרה מתפוררת, כדאי לחשוב ברצינות על שימוש במצלמת סיב אופטי לאיתור מקור הליקויים, שכן היא עשויה לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב