איטום גגות לפני רכישת דירה

טיב הנכס שלנו נמדד בפרמטרים רבים, אולם עשוי להיפגע קשות עקב ליקויי רטיבות שמקורן בגג. בדיקת איטום המתבצעת מבעוד מועד  עשויה למנוע את עוגמת הנפש

מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב מדי שנה, במיוחד עבור אלו המתגוררים בדירות גג או בסמוך אליו. החורף מפציע ונותן אותותיו, ועמו הפלא ופלא גם כתמי מים, גוון התקרה שמשתנה ולעיתים אף מים שדולפים. לעיתים התופעה מתרחשת גם בהיעדר גשמים משמעותיים, ולו בשל רטיבות כלואה או ליקויים אחרים שהופכים את המגורים בדירה לסיוט של ממש. 

אבל מה אם נגיד לכם שניתן להקדים תרופה למכה ולהיערך מראש לקראת תרחיש אימים שכזה? ובכן, בדיקת איטום גגות לפני רכישת דירה היא הפתרון שעשוי להציל אתכם ממצוקת רטיבות שכזו, ולמנוע ממכם הוצאה כספית משמעותית עבור מלאכת ייבוש הגג ותיקוני הקירות.

איטום גגות

איטום גגות – איך זה עובד?

בעבר בדיקת איטום הגגות כללה סתימה הרמטית של כל פתחי הניקוז בגג, לרבות הצפתו בכמות רבה של מים, מתוך מטרה לבחון האם תהליך זה גורם לרטיבות בדירות התחתונות או בחללים הסמוכים אליו. בדיקה שכזו, כפי שניתן להבין, אינה חפה מביקורת לאור היותה יקרה, בזבזנית (שימוש בכמות גדולה של מים) ומסורבלת במיוחד.

כיום ניתן באמצעות טכנולוגיה חדשנית לבצע את הבדיקה בעזרת מצלמה תרמית, שתפקידה לזהות באמצעות קרני אינפרא אדום את הפרשי הטמפרטורה המזעריים על גבי הגג, וכך לאתר כשלים או נקודות חולשה במערכת האיטום, וזאת מבלי לבזבז טיפה אחת של מים תוך חיסכון כספי לא מבוטל לעומת הבדיקה הישנה. 

עוד מאפשרת הבדיקה המתוחכמת בעזרת המצלמה התרמית לסרוק שטחים גדולים בזריזות, לאתר אזורים מועדים לפורענות בהן יש חדירת לחות, וכן לגלות תקלות או נזקי רטיבות נוספים בשלב מוקדם. 

אוטמים בזמן 

ההמלצה הגורפת היא לבצע את בדיקת איטום הגגות אחת לחמש שנים. כך תוכלו להבטיח כי הגג שלכם וכן החללים הפנימיים יישארו יבשים. חשוב להבין כי איטום גג אינו מותרות, כך שמומלץ שלא להתמהמה עמו זמן ממושך, שכן נזקי הרטיבות עלולים חלילה להתגבר ולהותיר את המתגוררים בו במצוקה של ממש.

בדיקה זו הופכת קריטית על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בנכס אותו הנכם מתעתדים לרכוש. אין זה משנה אם מדובר בדירת יד שניה או דירה חדשה הנמכרת ישירות מהקבלן, שכן שמענו כבר על לא מעט מקרים בהם התגלו ליקויי מים ונזקי רטיבות בגגות, שהובילו לפגיעה משמעותית בנכס. יש לבצע את בדיקת איטום הגגות (ואת מלאכת האיטום עצמה במידת הצורך) לפני תחילת עונת החורף, זאת כדי להבטיח כי תיקון הליקויים יתבצעו בצורה המיטבית, עוד בטרם תחילת הגשמים.

בסיכומו של דבר, בדיקת איטום גגות היא מרכיב בלתי נפרד מבחינה איכותית של הנכס טרם רכישתו. במקרים רבים בדיקה זו הניאה רוכשים פוטנציאליים מלרכוש דירה, ובכך חסכה מהם עוגמת נפש גדולה.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב