איתור נזילות בחצר

כאשר יש לנו נזילה בצנרת הדבר יכול להיות מטרד רציני, שכן יכול בקלות להיווצר מצב של שטפונות בחצר, מפגעים תברואתיים כגון מים עומדים ופגיעה בחצר שלנו או אפילו בכלל הרחוב.

איתור נזילה הוא דבר אינו פשוט כלל בטח כאשר מדובר על צנרת שנמצאת בחצר הבית ולא תמיד הגישה אליה פשוטה.

בעבר הלא רחוק לא היו פתרונות פשוטים למציאת הנזילה ומה שהיינו צריכים לעשות בכדי לאתר אותה הוא לחפור בחצר או הרחוב ולחפש באופן ויזואלי את הקטע בו קיימת הנזילה.

הדבר גם להרס מהותי בחצרות הבתים או ברחובות ולשם כך פותחו שיטות מתקדמות לאיתור נזילות שמתבססות על טכנולוגיות שונות

איתור נזילות בחצר

שיטות לאיתור נזילות

ישנם מגוון דברים בהם אנו יכולים לעשות שימוש בכדי לאתר את המקטע הצנרת בו אנו סובלים מנזילה, כאשר נאמר מראש שהשיטה הנפוצה לאיתור נזילות באמצעות מצלמות תרמיות ברוב המוחלט של המקרים לא תעזור לנו כאשר מדובר על החצר.

צנרת הביוב ברוב המקרים נמצאת עמוק בתוך האדמה, דבר שיקשה מאוד ואף יהפוך את מלאכת איתור הנזילה לבלתי אפשרי עבור המצלמה התרמית

לכן השיטה הפופולרית לאיתור נזילות בחצר היא באמצעות סיב אופטי.

במסגרת תהליך זה נחדיר סיב אופטי עם מצלמה בראשו אל תוך צנרת הביוב שלנו וכך נקבל תמונה מדוייקת של המצב בתוכו.

יש לציין כי גם שיטה זו אינה תמיד יעילה, שכן במידה וצינור הביוב המדובר ארוך מאוד על איש המקצוע שמבצע את הצילום להצטייד בסיב אופטי ארוך, דבר שמעט מייקר את העבודה אך לעיתים קרובות הוא קריטי

במידה ואין סיב אופטי ארוך דיו עליכם לפנות לפתרון אחר של איתור נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי כאשר איש המקצוע יקשיב באמצעותו לזרימת המים.

במידה והיא חלשה ייתכן שגם פתרון זה לא יהיה אפקטיבי ותצטרכו לפנות לפתרון של איתור נזילות באמצעות גז שנפוץ מאוד לשימוש באיתור נזילות בחצר.

במסגרת תהליך זה יגיע איש המקצוע, ירוקן את המים מן הצנרת ויחדיר אליה גז נייטרלי שאינו מסוכן ולאחר מכן ינסה לאתר לאורך קו הצנרת גז שעולה מן האדמה.

במידה ואיש המקצוע מצליח לאתר גז הוא יצליח לזהות את מקור הדליפה

תיקון צנרת בחצר

לאחר שאיתנו את הנזילה כל שעלינו לעשות הוא להחליף את החלק התקול בצנרת כאשר ביכולתנו לבחור את המתאים מבין מגוון פתרונות כאשר האחד הוא חפירה והחלפת הרכיב התקול בצנרת והשני הוא החדרת שרוול פנימי לצנרת כאשר האינסטלטור שתזמינו ימליץ לכם מהו הפתרון המועדף במקרה הזה

אנחנו בחברת בדק טכנולוגיות צברנו נסיון רב באיתור נזילות בחצרות בתים באמצעות מגוון הטכנולוגיות שהזכרנו קודם לכן.

אנו נשמח לסייע לכם לאתר את הנזילה ממנה אתם סובלים ולהמליץ לכם על דרך הפתרון האפקטיבית ביותר.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-365-4990

צילום קווי ביוב