לא רוכשים לפני שבודקים: כך תבחרו דירה יד שנייה

ביצוע בדק בית איכותי טרם רכישת הנכס המיועד הינו צעד שערכו לא יסולא בפז אשר עשוי לחסוך מכם עוגמת נפש וחור עמוק בכיס

רכישת דירה יד שנייה, בין אם לצורך מגורים עבור בני המשפחה, או בין אם למטרות השקעה, הינה אחד הצעדים המשמעותיים ביותר אותם מבצע אדם במהלך חייו הבוגרים. אין צורך להכביר במילים אודות ההשלכות הכלכליות, החברתיות והנפשיות של צעד שכזה, שיש בו בכדי להשפיע לאין ערוך על איכות החיים. 

ניסיון העבר מלמד כיצד נכוו רוכשי הדירות התמימים, אשר בתמימותם שילמו במיטב כספם עבור הדירה בה חפצה נפשם, אולם בפועל גילו זמן קצר לאחר הרכישה, כי טמון בה טעם לפגם הכולל ליקויים חריגים, שאף במקרים מסוימים עשויים שלא לאפשר מגורים נאותים בדירה.

בין הליקויים הנפוצים אותם ניתן למצוא בבתים ישנים יחסית, ניתן לציין נזילות/רטיבויות כלואות מתחת לקירות או למרצפות, אותן לא ניתן לאתר מיד בעין בלתי מזוינת. אלו עשויות להתרחש כתוצאה מהיעדר איטום בגג המבנה הגורם לחדירת מי גשמים, צנרת בלוייה ודולפת, אריחי קרמיקה נושרים ועוד. 

מעבר לעוגמת הנפש העצומה מולה ניצבים רוכשי הדירות, על מנת להתמודד עם הליקויים השונים, עליהם להכניס את היד עמוק לכיס ולהיפרד לשלום מעשרות אלפי שקלים לכל הפחות, וזאת במטרה להעמיד את הנכס במצב סביר למגורים או לטובת שיווקו הלאה בשוק הנדל"ן. 

לא רוכשים לפני שבודקים: כך תבחרו דירה יד שנייה

בדיקת דירה יד שנייה – איך זה עובד

על מנת לבצע בדק בית יסודי אשר ייקח בחשבון את כלל הפרמטרים בחלל הדירה המיועדת לרכישה, עלינו לפנות אל בעל מקצוע מוסמך (מהנדס בניין או מפקח בנייה) או אל חברה המתמחה בתחום שבאמתחתה ניסיון בביצוע בדיקות דירה יד שנייה, אשר יהיו מופקדים על המלאכה בצורה המיטבית.

הבדיקה כאמור נועדה לחלוש על כל שטחי הבית, ולבחון את מצב התחזוקה של כלל המערכות הטמונות בו, לרבות אינסטלציה וביוב, חשמל, ריצוף, איטום הגג, תקינות הקירות/תקרה/חלונות ועד לבדיקות קרינה וגז ראדון.

תוך מספר ימים תזכו לקבל דו"ח מפורט עם ממצאי הבדיקה, אשר יעניק לכם תמונת מצב ברורה של מצב הדירה. לאחריה תוכלו לקבל החלטות מושכלות האם לרכוש את הנכס המיועד, או שמא להמשיך בחיפושים אחרי דירה אחרת. במקביל, ניתן לעיתים לעשות שימוש בליקויים שנחשפו בבדיקת הדירה כחלק מאסטרטגיית ניהול המשא ומתן מול בעלי הדירה (הפחתת עלות הנכס, דרישה לתיקון הליקויים).

כך או כך, מומלץ שלא לנהוג בחופזה בעת תהליך רכישת הדירה. לצד הבדיקות הכספיות, בחינת סביבת המגורים ומשתנים נוספים, אל תוותרו על ביצוע בדק בית איכותי לדירה יד שנייה. בהחלט ייתכן כי באמצעות צעד שכזה תוכלו להימנע מלהכניס "ראש בריא למיטה חולה", ומתסבוכת שעלולה לחשוף אתכם בפני נזקים גדולים.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב