פיצוץ בצנרת? משאירים את המלאכה למקצוענים

דליפת מים שמקורה בפיצוץ צינור היא תופעה שכיחה אך מעצבנת שיש לפתור ללא דיחוי. כך תוודאו שהנכם בידיים טובות

אף פעם זהו איננו הזמן המתאים לפיצוץ בצנרת, תופעה שכיחה אשר מקורה בפגיעה או בלאי במערכת הצנרת הביתית. מדובר על פגם שנוצר עקב לחץ המים העוברים בצינורות, הגורמים בסופו של דבר לפיצוץ בלתי נמנע ולעוגמת נפש עבור השוהים בחלל. הסיבות לפיצוץ בצנרת רבות ומגוונות, ועשויות להיות בין היתר, שחיקה של צינורות אשר אבד עליהם הכלח, או לחילופין צינורות מתכת שהתפוצצו כתוצאה מקיפאון המים בצינור (שכיח יותר באזורים קרים).

פיצוץ בצנרת-משאירים את המלאכה למקצוענים

אז מה עושים?

ראשית, אין סיבה להילחץ. אמנם מדובר בבעיה אקוטית שיש לפתור באופן מיידי, אך כזו שהינה שכיחה למדי. עליכם תחילה לסגור את השיבר הראשי של מערכת האינסטלציה, וכך להפסיק את הדליפה. בשלב זה יש להזמין בעל מקצוע, אינסטלטור מוסמך, הבקיא במערכות הצינורות באופן מעמיק ובעל יכולת להתמודד עם ליקויים המתגלים בהן. 

יש להבחין בין תיקון פיצוצי צנרת חיצוניים לבין פיצוצים המתרחשים בתוך הקיר. כאשר הפיצוץ הינו חיצוני, יש לחשוף את אזור הפיצוץ ולחתוך אותו בקו ישר באמצעות מסור מתכת או מספריים, להלביש עליו מחבר ולהוסיף הידוק באמצעות כוח הידיים. חשוב לוודא כי המחבר אכן תואם בקוטר לקוטרו של הצינור, לטובת סגירה הרמטית ומניעת דליפה חוזרת. 

בפיצוץ שמקורו בקיר, העבודה היא פשוטה יותר, ודורשת בסך הכל איתור של הצינור הספציפי בו אירע הפיצוץ, ניתוקו מברז המים מצד אחד וממרכזיית המים מצד שני (במידה וקיימת), שליפת הצינור מהקיר, מדידת אורכו, השחלת שני חרוזים תוך הידוק של האומים משני צידיו והחזרה של הצינור אל הקיר, מה שעתיד לפתור את הבעיה. 

בעיה נוספת ושכיחה לא פחות כוללת תיקון פיצוצי צנרת שמקורן מתחת לרצפות המבנה. תפקידו של בעל המקצוע הוא לנסות לאתר מבעוד מועד את אזור הפיצוץ, וכך להימנע (עד כמה שניתן) משבירת בלטות מיותרת וגרימת נזק שלא לצורך.

בטיחות מעל לכל 

על מנת לוודא כי תיקון הליקויים במערכת המים יתבצע כהלכה, וללא סיכון של האינסטלטור או בעל המקצוע, יש תחילה להוריד את לחץ המים בכדי למנוע הצפה ושמירה על סביבה בטוחה. לאורך תיקון הדליפה, יש להיזהר מחלקים בולטים או מפגם כזה או אחר שעלול להוביל לפציעה חלילה, וכן להרחיק מכשירים חשמליים ממרחב העבודה מחשש להתחשמלות. כמו כן, אין לפתוח את זרם המים עד לחיזוק כל האומים וסיום תיקון הדליפה. 

לאור הדחיפות בטיפול בפיצוצי צנרת, חשוב לפנות אל בעל מקצוע אשר יוכל להעניק לכם שירות מיידי ובזמינות גבוהה 24/7. באם ניתן, כדאי לחפש אחר המלצות אודותיו ואף לא להתבייש לשאול אותו פשר ההתמחות שלו וניסיונו בטיפול בבעיה לשמה הזעקתם אותו אליכם.

צריכים איתור מיידי? דברו איתנו!

053-7282928

צילום קווי ביוב